prezent ślubny dla męża
Panna młoda

Prezent ślubny dla męża – jaki wybrać?

Coraz więcej par młodych w dniu ślubu decyduje się na podarowanie sobie wyjątkowych prezentów. To bardzo miły gest, który może stanowić osobistą pamiątkę z tego ważnego dnia. Jeśli chciałabyś przygotować prezent ślubny dla męża, ale sama do końca nie wiesz, co mogłoby to być, to przygotowałam dla Ciebie kilka pomysłów, które moim zdaniem spodobają się każdemu mężczyźnie.

Prezent ślubny dla męża przed weselem

Prezent, który przygotowałaś, możesz wręczyć mężowi osobiście przed całą uroczystością lub na weselu przed wszystkimi gośćmi. Jeśli jesteś typem osoby, która nie lubi publicznych wystąpień i chcesz, aby ten moment był romantyczny i zarezerwowany tylko dla Was to jako prezent możesz przygotować:

Zegarek z grawerem

Większość mężczyzn lubi nosić zegarki, więc jest to prezent, który powinien spodobać się Twojemu ukochanemu. Możesz wybrać elegancki model, który będzie pasował tylko do odświętnych stylizacji lub wręcz przeciwnie – taki który Twój mąż będzie miał przy sobie na co dzień i będzie dla niego przydatnym gadżetem. Na spodzie zegarka, który przylega do dłoni, możesz wygrawerować datę Waszego ślubu lub ulubiony cytat. Tylko Twój ukochany będzie wiedzieć jaką wiadomość skrywa zegarek z drugiej strony i będzie to dla niego wyjątkowa pamiątka z dnia Waszego ślubu.

prezent ślubny dla męża

Spinki do mankietów

Spinki do mankietów dopasowane do garnituru pana młodego z pewnością będą trafionym prezentem. Możesz zapakować je w eleganckie pudełeczko i dołączyć do nich bilecik z osobistą wiadomością. Dobrym pomysłem będzie wygrawerowanie na spinkach Waszych inicjałów. Jeśli jednak chcesz, aby takie spinki posłużyły panu młodemu dłużej niż tylko w dniu ślubu, możesz zdecydować się na takie bez osobistych grawerów, które będą pasować do większości stylizacji.

List

To pomysł na prezent ślubny dla męża, który spodoba się urodzonym romantyczkom. Jeśli lubisz pisać, to możesz stworzyć dla swojego przyszłego męża list miłosny. Nie będzie Cię on wiele kosztował, a jeśli napiszesz go prosto z serca, to z pewnością Twój ukochany uzna go za najlepszy prezent.

Możesz w nim napisać, za co go kochasz, czemu chcesz spędzić z nim resztę życia i co najbardziej w nim lubisz. Może to być pewnego rodzaju osobista przysięga, którą przeczytasz swojemu ukochanemu przed ślubem.

Jeśli boisz się, że podczas czytania listu rozmażesz swój ślubny makijaż, to możesz wręczyć go narzeczonemu dzień przed ślubem i poprosić, aby przeczytał go sam, gdy będzie przygotowywał się do ślubu. W czasach gdy porozumiewamy się za pomocą wiadomości na facebooku i sms-ów taki list może być naprawdę miłą odmianą.

Pudełeczko z kartkami

Kolejnym romantycznym pomysłem na prezent dla ukochanego jest stworzenie pudełeczka lub ozdobnego słoika z karteczkami, na których wypiszesz powody, za które go kochasz lub powody, dla których chcesz być jego żoną. Karteczek może być 10, 50, a nawet 100. Wszystko zależy od Twojej kreatywności i tego, jak bardzo chcesz zaskoczyć ukochanego.

Jeśli chcesz mieć pewność, że zdążysz wypisać wszystkie karteczki, to najlepiej będzie, jak zabierzesz się za to na kilka tygodni przed ślubem. Codziennie możesz wypisywać kilka kartek i w końcu zbierz wystarczającą ilość. Pamiętaj, że możesz napisać na nich, co tylko przyjdzie Ci do głowy. Możesz pochwalić go za piękny uśmiech, za to, że jest opiekuńczy itd. To bardzo osobisty upominek, który może zaskoczyć Twojego męża i sprawić, że się wzruszy, czytając kolejne karteczki.

Słoik życzeń

To pomysł podobny do poprzedniego, lecz w tym przypadku, zamiast wypisywać na karteczkach powody, z które go kochasz, musisz wypisać życzenia. Może to być śniadanie do łóżka, wypad do kina, masaż, weekendowy wyjazd za miasto i wszystko, co tylko wpadnie Ci do głowy. Takie karteczki umieść w słoiku i wręcz je mężowi w dniu ślubu. Może być ich np. 12 i każdego miesiąca przez rok Twój mąż będzie losował ze słoika jedno życzenie, które musisz spełnić.

Album z fotografiami

Od kiedy się znacie, to z pewnością udało Wam się zgromadzić sporo wspólnych zdjęć. Warto to wykorzystać i stworzyć wyjątkową pamiątkę, która jednocześnie będzie prezentem ślubnym dla Twojego przyszłego męża. Zbierz najładniejsze fotografie, na których jesteście razem i stwórz z nich album. Każdą fotografię możesz podpisać, aby podczas oglądania przywoływały one wspomnienia.

Prezent ślubny dla męża na weselu

Prezent dla męża możesz wręczyć także na początku wesela, gdy oczy wszystkich gości będą skierowane tylko na Was. Może to być np.:

Piosenka

Jeśli potrafisz śpiewać, to prezentem dla męża w dniu ślubu może być piosenka w Twoim wykonaniu. Może to być jakiś znany przebój o miłości lub tekst, który stworzyłaś sama. Taki występ z pewnością zapadnie w pamięci gości i Twojego świeżo upieczonego męża na bardzo długo. Jest to rozwiązanie dla bardzo odważnych panien młodych, które nie stresują się występami przed publicznością i są pewne swojego głosu – jeśli do nich należysz to do dzieła!

Taniec

Być może nie lubisz śpiewać, ale co powiesz na taniec? Wraz z druhnami lub przyjaciółkami możesz pójść na kilka lekcji tańca, na których wymyślicie ciekawy układ taneczny, który zaprezentujecie na weselu. Nie tylko będziesz świetnie się bawić podczas przygotowywania takiego prezentu, ale także na sto procent zaskoczysz swojego męża.

Prezentacja ze zdjęciami

To alternatywa dla albumu, którą będą mieli okazję obejrzeć także Wasi goście. Taki pokaz ze wspólnymi fotografiami i filmikami zawsze się sprawdzi i nie jest trudny do zrobienia. Możesz także poprosić rodziców pana młodego o jego zdjęcia z dzieciństwa i dołączyć je do prezentacji. Jeśli chcesz mieć pewność, że prezentacja nie będzie nudna, to do niektórych zdjęć możesz dołączyć osobisty komentarz i przywołać jakieś wspomnienie z nim związane.

„Męski stół”

Pewnie doskonale znasz słodkie i wiejskie stoły, które pojawiają się na wielu weselach. Jednak co powiesz na stół zarezerwowany tylko dla mężczyzn? Mogą się znaleźć na nim ulubione trunki Twojego męża takie jak np. whiskey. Taki stolik lub barek wypełniony drogimi alkoholami z pewnością ucieszy nie tylko Twojego męża, ale także świadka i innych mężczyzn, którzy biorą udział w weselu. Zadbaj o to, aby w takiej męskiej strefie znalazło się odpowiednie szkło i lód. Nie zdradzaj mężowi swojego pomysłu, dopóki nie znajdziecie się na sali weselnej. Twój ukochany na pewno będzie mile zaskoczony takim prezentem.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *