co zrobić z kwiatami po ślubie
Inspiracje

Co zrobić z kwiatami po ślubie?

Coraz więcej par młodych zamiast kwiatów na ślub prosi o inne prezenty lub pomoc dla schronisk i domów dziecka. W tym wyjątkowym dniu kwiatów z pewnością nie brakuje i znajdzie się kilka, a nawet kilkanaście osób, które obdarują Was takim upominkiem. W grę wchodzą nie tylko kompozycje, które dostaniecie od zaproszonych osób, ale także kwiaty, które ozdabiały salę. Wszystkie te rośliny muszą jednak znaleźć swoje miejsce zaraz po weselu – a może być ich naprawdę sporo. Kwiaty, mimo że są piękne i większość z nas lubi być nimi obdarowywana to w nadmiarze mogą stanowić kłopot, jeśli chodzi o trzymanie ich w mieszkaniu. Właśnie dlatego przygotowałam dla Was kilka propozycji na to, co zrobić z kwiatami po ślubie.

Co zrobić z bukietem ślubnym po weselu?

Żadna panna młoda z pewnością nie będzie miała serca, aby wyrzucić swój bukiet ślubny do kosza. Jeśli masz do niego sentyment i nie chcesz się go po prostu pozbywać, możesz z nim zrobić kilka ciekawych rzeczy.

Dekoracje z suszonych kwiatów

Jednym z najlepszych pomysłów na zatrzymanie kwiatów ślubnych będzie ich zasuszenie. Ususzone rośliny możesz użyć do stworzenia wyjątkowych dekoracji, które będą przypominać Ci dzień waszego ślubu. Pomysłów na dekoracje z suszonych roślin jest wiele. Jeśli je wykorzystasz, to pewnością nie zmarnujesz swojego bukietu ślubnego ani kompozycji, które zdobiły stoły na sali weselnej.

Co zrobić z kwiatami po ślubie? Z kwiatów, które prezentują się najlepiej, możesz wykonać wyjątkowe obrazy, lub dekoracje w technice scrapbookingu. Zasuszone płatki kwiatów doskonale sprawdzą się też jako ozdoba ramek na zdjęcia lub element własnoręcznie robionych świec. Suszone kwiaty ze ślubu mogą Ci także posłużyć do zrobienia niepowtarzalnej biżuterii. Dzięki temu zawsze będziesz miała przy sobie pamiątkę z tego wyjątkowego dnia. Wystarczy, że obudzisz w sobie artystyczną duszę i poszukasz poradników DIY z suszkami w roli głównej.

Popraw innym humor

Jeśli po weselu masz odrobinę czasu a Twój bukiet i kompozycje, które zdobiły salę dalej są w dobrym stanie, to możesz je wykorzystać do tego, aby sprawić innym odrobinę radości. Świeże i pachnące kwiaty potrafią poprawić humor nie jednej osobie. Dlatego warto podarować je komuś, kto akurat znajduje się w trudnej sytuacji życiowej lub nie ma ostatnio zbyt wiele radości w swoim życiu.

Weź pod uwagę domy opieki lub inne placówki, które pomagają samotnym i schorowanym ludziom. Takie osoby zazwyczaj nie dostają zbyt wielu prezentów, dlatego na pewno ucieszą się z prezentu, jakim będą piękne kompozycje kwiatowe. Dodatkowo takie miejsca są zazwyczaj szaro bure i kolorowe kwiaty, nieco ożywią smutne wnętrza tych miejsc. Szery uśmiech na twarzach osób, które dostały Twoje kwiaty ślubne naładuje Cię pozytywną energią i sprawi, że nie będziesz miała poczucia, że zmarnowałaś roślin.

Pamiętaj o bliskich, którzy odeszli

Wiele osób burzy się na myśl, aby zanosić kwiaty ślubne na cmentarz, ponieważ podobno przynosi to pecha. Nie dajmy się jednak zwariować i nie wierzmy w przesądy, które nie mają nic wspólnego z prawdą. Twój bukiet na grobie bliskiej osoby z pewnością nie sprawi, że Twoje małżeństwo będzie krótkie. Może to być za to doskonała okazja do tego, aby uczcić pamięć bliskiej osoby, która odeszła i podzielenie się z nią w pewien sposób dobrą nowiną.

Jak zachować bukiet ślubny na dłużej?

Dla wielu kobiet ich bukiet ślubny jest symbolem, z którym mimo wszystko ciężko się jest rozstać. Jeśli wiesz co zrobić z pozostałymi kwiatami, ale jednak masz opory przed tym, aby „pozbywać się” swojego bukietu ślubnego to na to również znajdzie się sposób.

Swój bukiet ślubny możesz poddać zabiegowi liofilizacji. Jest to suszenie kwiatów w taki sposób, aby mogły cieszyć nas one swoim pięknym wyglądem jeszcze przez wiele lat. Po takim zabiegu bukiet ślubny praktycznie nie zmienia swojego wyglądu i można go przechowywać np. w ozdobnym pudełku. Jeśli jesteś sentymentalna, to będzie to rozwiązanie właśnie dla Ciebie.

A jeśli nie chcesz mieć „problemu” z tym, co zrobić z kwiatami po ślubie, to swój bukiet możesz rzucić podczas oczepin a dziewczyna, która go złapie, będzie mogła go dla siebie zachować. Jeśli chodzi o kompozycje na stołach i w kościele, to możesz je tam po prostu zostawić. Problem nadmiaru kwiatów w domu nie będzie Cię wtedy dotyczył. Nie jest to jednak rozwiązanie dla romantyczek i osób sentymentalnych. Jeśli do takich należysz to możesz wykorzystać któryś z wyżej wymienionych pomysłów 🙂


Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *