Kolor przewodni wesela
Inspiracje

Kolor przewodni wesela – jak wybrać ten idealny?

Ślub i wesele to suma małych i czasem z pozoru błahych decyzji. Jedną z nich może być między innymi kolor przewodni wesela. Jednak ta z pozoru prosta sprawa może okazać się trudniejsza, niż Ci się wydaje. Do wyboru masz w końcu nieskończoną ilość barw i motywów przewodnich. Wybór koloru przewodniego nie zawsze jest taki oczywisty, jak mogłoby się wydawać i wymaga to od nas odrobinę więcej zaangażowania. Właśnie dlatego przygotowałam dla Ciebie krótki poradnik, który ułatwi Ci tę decyzję. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę, wybierając kolor przewodni wesela.

Kolor na wesele – 5 sposobów na wybranie koloru przewodniego

1/5 Zastanów się nad klimatem wesela

Wbrew pozorom określenie rodzaju uroczystości może Ci bardzo ułatwić wybór koloru przewodniego. Zastanów się, czy wesele będzie kameralne, czy może wolisz zorganizować huczną zabawę z dużą ilością gości. Postaraj się również wstępnie określić charakter, jaki ma mieć Wasze wesele. Czy będzie to uroczystość w stylu glamour, czy może Twojemu sercu bliższe jest boho?

Motyw przewodni wesela ma duże znaczenie podczas wyboru koloru przewodniego, ponieważ te dwa elementy muszą ze sobą współgrać. Jeśli zwizualizujesz sobie styl, w którym chcesz urządzić uroczystość, o wiele łatwiej będzie Ci także wyobrazić sobie paletę barw, jaka do tego pasuje. Na przykład do wesela glamour świetnie pasują odcienie złota, srebra, bieli, beżu i szarości. Z kolei na weselu w stylu boho nie może zabraknąć żywych barw takich jak pomarańcz, bordo, zieleń czy też fiolet.

2/5 Weź pod uwagę porę roku

Zastanawiając się jaki kolor wesela będzie najlepszy warto wziąć pod uwagę porę roku, w której odbywać się ma uroczystość. Motyw i kolor przewodni wesela może bezpośrednio nawiązywać do pogody panującej za oknem i podkreślać czas, w którym odbywa się ślub i wesele. Każda pora roku ma swoją paletę barw, z którą jest ściśle związana.

Dla przykładu zimą królują kolory takie jak biały, butelkowo zielony, granatowy, złoty, srebrny i szary. Jesienią można postawić na kolory natury takie jak zielony, oliwkowy, pomarańczowy, żółty, czerwony i brązowy. Na letnich weselach można postawić na pastele, modny living coral, miętowy, morski, różowy i inne jasne barwy. Wiosna to czas, kiedy natura budzi się do życia i ma nam do zaoferowania feerie barw. Śmiało można wtedy wybierać żywe i pogodne odcienie takie jak fuksja, chaber, fiolet czy zieleń.

Wybór koloru wesela, biorąc pod uwagę porę roku zawsze zda egzamin, a dodatkowo możemy zrobić z tego cały motyw przewodni.

3/5 Miejsce wesela również ma znaczenie

Lokalizacja sali weselnej, którą zarezerwowaliście, również jest ważna i może z góry narzucać styl i kolor przewodni wesela. Na pewno zgodzisz się ze mną, że do eleganckiego dworku nie będzie pasować wesele w stylu rustykalnym, a w stodole raczej na próżno szukać stylistyki glamour. To właśnie między innymi od stylu sali zależy jaki kolor przewodni sprawdzi się najlepiej. Może Ci to zarówno pomóc, jak i pokrzyżować plany.

Zastanów się, jaki kolor najlepiej podkreśli wygląd Waszej sali i jednocześnie będzie w Waszym guście. Miejsca mocno stylizowane i zamknięte w jakimś stylu są trudniejsze do zaaranżowania niż sale puste czy te o neutralnych kolorach.

4/5 Wybierz ulubione kolory

Chyba że jest to czarny, to wtedy przejdź do następnego punktu 😉 Jednak jeśli wraz z narzeczonym jesteście kolorowymi ptakami i nie boicie się kolorów, to może to być Wasz punkt wyjścia do ustalenia koloru przewodniego wesela.

Wybierz kilka kolorów, które najbardziej się Wam podobają i zastanów się, co da się z tym zrobić. Pamiętaj, że nie musisz wybierać jednego koloru. Bardzo popularne jest łączenie ze sobą dwóch, a nawet trzech barw i dobieranie dekoracji zgodnie z nimi.

Sala udekorowana na jeden kolor mogłaby się prezentować mdło dlatego to bardzo dobry pomysł, jeśli chcesz, aby aranżacja sali wyglądała dobrze. Jeśli nie potrafisz łączyć ze sobą kolorów i nie chcesz ryzykować, to najbezpieczniej będzie wybranie jednego koloru i połączenie go z bielą. Kolor + biały zawsze wygląda elegancko i daje nam gwarancje tego, że takie zestawienie będzie wyglądać dobrze.

5/5 Bądź konsekwentna

W momencie, gdy podoba Ci się wiele różnych rzeczy i jesteś zasypywana ślubnymi inspiracjami z Pinteresta ciężko Ci będzie zdecydować się na jedną rzecz. Nie dajmy się jednak zwariować i postaraj się łączyć ze sobą rzeczy, które do siebie pasują.

Zastanów się jakie dekoracje najbardziej podobają się Tobie i Twojemu narzeczonemu i weź to pod uwagę, wybierając kolor przewodni. Jeśli marzą Ci się np. różowe piwonie, to dobierz do nich barwy, które będą do nich pasować np. biały lub złoty. Staraj się też konsekwentnie powtarzać ten kolor i motyw na wszystkich elementach związanych ze ślubem i weselem np. na winietkach, zaproszeniach, księdze gości i kompozycjach kwiatowych, które znajdą swoje miejsce na stole.


Wybranie koloru przewodniego wesela ułatwi Ci dobranie dekoracji sali weselnej. Warto zrobić to już po wyborze sali weselnej i dobrać wszystkie elementy aranżacji. 🙂


Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *