jak udekorować auto do ślubu
Inspiracje

Jak udekorować auto do ślubu

Samochód, którym para młoda odjeżdża sprzed kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego, musi wyróżniać się na tle innych. Tak samo, jak dekoracja kościoła czy sali istotna jest również dekoracja auta ślubnego, która będzie spójna z resztą elementów tego wyjątkowego dnia. Zobacz jak udekorować auto do ślubu i na co zwrócić uwagę podczas mocowania dekoracji do lakieru samochodu.

Dekoracja auta na ślub – co wybrać?

Jeszcze kilkanaście lat temu wszystkie auta ślubne były udekorowane tak samo. Nie mogło obejść się bez balonów przymocowanych do anteny, wstążek na zderzaku i lalek, które przebrane za parę młodą dumnie zasiadały na masce. Na szczęście powoli odchodzimy od tej mody i wybieramy coraz bardziej eleganckie rozwiązania na to, jak udekorować auto do ślubu.

Wybierając dekoracje auta ślubnego, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na rodzaj samochodu. To, co dobrze będzie wyglądało na zabytkowym volkswagenie, niekoniecznie sprawdzi się na najnowszym BMW i odwrotnie. Dekoracje dobierz tak, aby podkreśliły klimat samochodu i nie zakryły jego wyjątkowego wyglądu. Zabytkowe i nowoczesne samochody prezentują się doskonale, nawet bez dekoracji dlatego ozdabiając je lepiej postawić na umiar i minimalizm. Wystarczy kilka dobrze dobranych elementów, a dekoracja auta ślubnego będzie gotowa.

Jak udekorować auto do ślubu żeby nie zniszczyć lakieru?

Podczas dekorowania auta do ślubu należy zwrócić szczególną uwagę na to, za pomocą czego mocuje się dekoracje do auta. Ozdoby, które zostaną przymocowane w nieprofesjonalny sposób za pomocą kleju, plasteliny, taśmy czy innych tego typu rzeczy mogą nie tylko szybko odpaść z maski, ale także trwale uszkodzić lakier.

Najlepiej sprawdzą się gumowe przyssawki, które są najmniej inwazyjne i na pewno nie uszkodzą karoserii samochodu. Istnieją także specjalne taśmy dwustronne, dzięki którym można montować dekoracje na aucie. Mogą one jednak nie utrzymać cięższych elementów i dekoracje po prostu się odkleją, zrywając przy tym lakier. Najlepszym rozwiązaniem będą więc gumowe, bezbarwne przyssawki.

Jak udekorować auto do ślubu – pomysły

Kwiaty

Kwiatowe kompozycje będą wyglądały dobrze zarówno na zabytkowych, jak i nowoczesnych autach. Do dekoracji auta ślubnego można użyć tych samych roślin, które znajdują się w bukiecie panny młodej i butonierce pana młodego. Dobrze sprawdzą się też rośliny, które swoim kolorem pasują do koloru karoserii auta. Auta ślubne są zazwyczaj w kolorze czerni, bieli lub czerwieni. Jeśli postawiliście na samochód ślubny w jednym z tych odcieni, to praktycznie każdy kolor kompozycji kwiatowych będzie prezentował się dobrze.

Nie musicie mocować zbyt wielu kompozycji. Wystarczy, że ozdobicie klamki auta małymi bukiecikami i wstążkami, a na masce przymocujecie jedną większą kompozycję. Mogą to być girlandy lub wianki. Kwiaty potrafią stworzyć piękną ozdobę auta, dzięki czemu inne elementy będą już zbędne.

Ślubne tablice rejestracyjne

Jedną z popularniejszych dekoracji auta ślubnego, którą pokochały tysiące par, są tablice rejestracyjne. Pomysłów na hasła, które mogą się na nich znajdować, jest naprawdę wiele i jest w czym wybierać. Mogą to być klasyczne napisy takie jak: Nowożeńcy, Para Młoda lub imiona i data ślubu pary młodej.

Istnieje też dużo śmiesznych alternatyw, które pokochają pary młode z poczuciem humoru. Coraz częściej można zobaczyć ślubne tablice rejestracyjne z napisem „Koniec wolności” czy „On nie jest bogaty, a ona nie jest w ciąży”. Takie spersonalizowane tablice nie są drogie, a mogą być fajnym dopełnieniem dekoracji auta.

Chorągiewki

To dekoracja auta ślubnego, którą z łatwością można wykonać samodzielnie. Doskonale będzie wyglądać na autach zabytkowych, w tych nowoczesnych może nie zdać egzaminu. Takie chorągiewki można wyciąć z kolorowego papieru i napisać na nich Wasze imiona, datę ślubu lub cytat. Wykonanie takiej dekoracji nie zajmuje dużo czasu a dodatkowo nie jest drogie.

Pamiętaj, że wcale nie potrzeba wielu elementów, aby udekorować auto na ślub. W tym przypadku o wiele lepiej jest postawić na minimalizm niż nadmiar zbędnych elementów. Wystarczy kilka kompozycji kwiatowych, mały dodatek w postaci tablic rejestracyjnych dla nowożeńców i dekoracja auta ślubnego gotowa.


Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *