Inspiracje Sala

Dekoracje ślubne z Hula Hop – 7 pomysłów

Uwielbiam dekoracje sali weselnej wykonane własnoręcznie. Bardzo często przy użyciu prostych przedmiotów i przy niewielkim nakładzie czasowym i finansowym jesteśmy w stanie wykonać dekoracje, które w sklepach kosztują fortunę.

Tak samo było i w tym przypadku. Bohaterem dzisiejszego wpisu będzie Hula Hop – zabawka, którą każdy z nas zna z dzieciństwa lub sali fitness. Jest ono doskonałą bazą do tworzenia dekoracji sali weselnej, a jego wygląd można odmienić na wiele różnych sposobów.

Zgromadziłam dla Was aż 7 pomysłów na dekoracje ślubne z Hula Hop, które idealnie wpasują się w panujące trendy weselne. Zobacz jak zrobić wyjątkowe dekoracje z kołem w roli głównej i jednocześnie stworzyć modny wygląd sali weselnej. 🙂

Ramka na zdjęcia

Hula Hop doskonale sprawdzi się, jako ramka na zdjęcia. Wystarczy, że do koła przymocujesz wstążki lub tasiemki i przykleisz do nich zdjęcia. Mogą to być Wasze wspólne fotografie, które przypominają Wam miłe chwile lub zdjęcia z dzieciństwa obojga z Was. Taką dekorację możecie powiesić obok fotobudki lub w innym widocznym miejscu na sali weselnej. Dobrym pomysłem będzie też przyklejenie do koła żywych lub sztucznych kwiatów. Te drugie posłużą Wam dłużej i będziecie mogli cieszyć się własnoręcznie wykonaną dekoracją jeszcze długi czas po ślubie.

Plan stołów

Plan usadzenia gości coraz częściej gości na Polskich weselach. Tak samo, jak winietki ślubne jest on niezbędny, jeśli chcecie uniknąć zamieszania podczas przyjścia gości na sale. Taki plan stołów możecie zawiesić przy wejściu. Każdy będzie miał okazję się z nim zapoznać i będziecie mieli pewność, że spełni swoją funkcję.

Można go zrobić na podobnej zasadzie jak ramkę na zdjęcia. Do koła wystarczy przykleić wstążki i przymocować do nich kartki z imionami i nazwiskami gości, a także numerem stolika, przy którym mają usiąść poszczególne osoby. Taką praktyczną dekorację warto ozdobić zielonymi liśćmi eukaliptusa lub żywymi kwiatami, które znajdują się również w kwiatowych dekoracjach na stołach weselnych.

Żyrandol

Z pomocą Hula Hop możecie także wykonać wyjątkowy żyrandol, który ozdobi sufit Waszej sali weselnej. Może on pełnić jedynie funkcję dekoracyjną i być ozdobiony wstążkami i roślinami lub być prawdziwym źródłem światła. Wystarczy, że koło owiniecie lampkami typu „sopelki”, które zasilane są na baterie i żyrandol z hula hop przyczepicie do sufitu za pomocą sznurków lub żyłek. Przygotowanie takiej ozdoby nie jest trudne i nie zajmie Wam dużo czasu. Pomysł za to z pewnością oczaruje wszystkich gości.

Łapacz snów

Łapacze snów to bardzo modna dekoracja wnętrz mieszkania. Można je też wykorzystać na sali weselnej jako ozdobę za plecami pary młodej. Motyw z łapaczem snów doskonale sprawdzi się na weselach w stylu boho. Nada też romantycznego klimatu całej sali weselnej. Jeśli chcecie zaoszczędzić sporo pieniędzy, to możecie własnoręcznie wykonać takie dekoracje sali weselnej. Bazą będzie oczywiście koło, do którego możecie przywiązać tasiemki, które będą powiewać na wietrze. Hula Hop, możecie po prostu pomalować lub owinąć je dekoracyjnym sznurkiem. Do tego dodajcie trochę piór, kwiatów, koralików lub dekoracyjne chwosty i gotowe.

Dekoracja ścianki za parą młodą

Ostatnio pisałam dla Was o pomysłach na ściankę za parą młodą. Jednym z nich było koło z dekoracyjnym napisem z Waszymi inicjałami. W łatwy sposób możecie wykonać taką dekorację samodzielnie. Musicie jedynie pomalować sprayem Hula Hop, ozdobić je roślinami i przyczepić do niego napis. Możecie to zrobić za pomocą przeźroczystej żyłki. Dzięki temu napis będzie sprawiał wrażenie, jakby unosiły się w powietrzu. Takie napisy możecie samodzielnie wyciąć z tektury lub styropianu, lub kupić gotowe wycięte w drewnie.

Kwieciste koło

Podwieszone pod sufitem sali weselnej dekoracje ślubne na bazie koła to hit ostatnich sezonów. Kwieciste okręgi ozdobią przestrzeń nad głowami gości i pary młodej i są bardzo łatwe w przygotowaniu. Możecie je przymocować pod sufitem za pomocą przeźroczystej żyłki, dzięki czemu będą wyglądać, jakby lewitowały.

Dekoracja stołu

Dekoracja stół weselnego może nabrać zupełnie innego wymiaru dzięki kołom Hula Hop. Można je użyć zarówno do dekoracji stołu, na którym znajdzie się tort weselny, jak i tych, przy którym usiądą goście lub para młoda. Dekoracje ślubne z hula hop można użyć praktycznie wszędzie, wystarczy je odpowiednio udekorować.

Dekoracje ślubne z Hula Hop – niezbędne materiały

Ozdoby z Hula Hop sprawdzą się nie tylko na ślubie i weselu. Śmiało można użyć ich, także na urodzinach, chrzcinach i innych imprezach rodzinnych. Raz wykonaną dekorację możecie więc użyć jeszcze kilka razy. Zaoszczędzicie dzięki temu sporo pieniędzy. Aby wykonać większość z tych dekoracji potrzebne Wam będą podobne narzędzia i materiały.

Przygotuj:

 • koła Hula Hop o różnych średnicach
 • farby w sprayu
 • żywe i sztuczne rośliny
 • wstążki
 • sznurki
 • zdjęcia
 • przeźroczyste żyłki
 • drucik florystyczny
 • klej na gorąco
 • lampki
 • taśma klejąca dwustronna
 • kartki papieru
 • długopis i pisaki
 • nożyczki
 • ostry nożyk.

Wszystkie te rzeczy są tanie, a możecie z nich wykonać sporo dekoracji, które ozdobią Wasza salę weselną. Wystarczy odrobina kreatywności, a piękne dekoracje sali weselnej można wyczarować nawet z pozoru niepasujących do wesela przedmiotów takich jak zabawka z dzieciństwa. Hula Hop w dłoń i do dzieła! 🙂

Zdjęcie wyróżniające: katejacksonphotography.co.uk

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *